menustatystyki

Gdzie spędziłeś wakacje ?

VIII Powiatowa Gimnazjada Matematyczno - Sportowa

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Rok szkolny 2011/2012 » VIII Powiatowa Gimnazjada Matematyczno - Sportowa

VIII Powiatowa Gimnazjada Matematyczno - Sportowa

Publiczne Gimnazjum w Sokolnikach im. Jana Pawła II w dniu 12 czerwca 2012r. było gospodarzem ósmej gimnazjady matematyczno-sportowej dla uczniów klas pierwszych.

Celem gimnazjady było rozbudzenie zainteresowań matematycznych młodzieży, oraz sprawdzenie swojej sprawności fizycznej w rywalizacji sportowej.

Szkołę reprezentowały 3-osobowe drużyny matematyczne i 6-osobowe drużyny sportowe.

W tegorocznej Gimnazjadzie wzięli udział :

1. Publiczne Gimnazjum w Czastarach

2. Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach

3. Publiczne Gimnazjum im. Komisji Edukacji Narodowej w Lututowie

4. Publiczne Gimnazjum im. Armii gen. Andersa w Łubnicach

5. Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sokolnikach

6. Gimnazjum pod Starym Dębem w Walichnowach

7. Gimnazjum nr.2 im. Marszałka Józefa Piłsudzkiego w Wieruszowie

Drużyna matematyczna otrzymała 6 zadań sprawdzających umiejętność logicznego, twórczego i krytycznego myślenia wraz z punktacją czasem przeznaczonym na ich wykonanie

Drużyna sportowa, otrzymała sześć zadań sprawnościowych. Komisję stanowili przybyli opiekunowie a przewodniczącymi byli główni organizatorzy: nauczyciel matematyki
p. Bernadetta Białek i nauczyciel wych. fizycznego p. Beata Garczarek

Imprezę rozpoczęło powitanie Dyrektora Szkoły- p. Anny Frankowskiej skierowane w stronę opiekunów i uczniów gimnazjum.

W rozwiązywaniu zadań matematycznych towarzyszyła muzyka poważna a w pokonywaniu trudności sprawnościowych doping czirliderek stanowiących grupę dziewcząt z klas pierwszych. Dziewczyny zaprezentowały swoim koleżankom i kolegom z powiatu, układy taneczne przygotowane do muzyki rozrywkowej.

W przerwie między konkurencjami młodzież otrzymała posiłek regeneracyjny, którego  sponsorem była Dyrekcja Szkoły w Sokolnikach.

Na uroczystości obecni byli główni sponsorzy tej imprezy: Starosta Powiatu Wieruszowskiego p. Mirosław Urbaś i sekretarz Gminy Sokolniki p. Danuta

Dla zwycięzców ufundowali nagrody w postaci 3 radiomagnetofonów oraz sprzęt sportowy a każdy z uczestników otrzymał symboliczną pamiątkę (zestawy do matematyki).

W końcowym podsumowaniu zwycięzcami tegorocznej Gimnazjady zostało Publiczne Gimnazjum w Sokolnikach, II miejsce zdobyło Gimnazjum nr 2 w Wieruszowie, a III miejsce dla Publicznego Gimnazjum w Łubnicach.

Starosta Powiatu p.. M, Urbas podziękował wszystkim za matematyczno-sportową rywalizację, pani Sekretarz Gminy doceniła przyjemną atmosferę a pani Dyrektor podziękowała wszystkim za  pomoc i współpracę..

contentbottom.jpg